Peojuhi töö on laste suunamine peo käigus et, kõik Nipi atraktsioonide võimalused saaks ära proovitud. Ja samuti jälgimine et, kogu möll sõbraliku ja toreda mängu piirides püsiks. Peojuht õpetab ja julgestab lapsi ronimisseinal kus täiskasvanu abi ja juuresolek on hädavajalik.
Tegevust ju jätkub – tünnisõit, saltode, kukerpallide ja hüpete proovimine suurel matil, laste lõbustamine lehepuhuriga jne. Kuni peo lõpus diskoriametini välja.
Lisaks aitab toitude paigutamisega, söömakutsumise, küünlapuhumistseremoonia ja kõige-kõige-kõige muuga.
Labürindist pääseb punase redeli kaudu liumäele, mis asub kolmandal korrusel ja kust avaneb ülevaade mängusaalile ja mängijatele.
Liug – Kuna libedal pinnal on kehale mõjuv motoorne jõud tunduvalt suurem seisuhõõrdumisest, algab libisemine. Eristatakse kuiva ja määrdega libisemist. Meie liumäel on kuivlibisemine.
Liumäelt alla lastes leiad end pallimerest, kus on väiksed ja suured pallid. Julgemad võivad pea ees liumäelt pallimerre lasta.
Pallimeri – suht. suur ookeani osa, mis lõikub maismaasse ja on täidetud sportmängudes kasutatavate, harilikult kerakujuliste mänguvahenditega.
Mõnus hiiglasemõõtu padi ootab oma embusesse kõiki niisama lesijaid ja ka
erinevaid hüppajaid. Hüpata võib lihtsalt, maandudes jalgadele, aga osavamad võivad hüpata ka saltot. Hüpata võib nii labürindi katuselt kui ka batuutidelt. Matile võib hüpata paigalt või hooga.
Hoog – füüs. nimetatakse hooks keha kineetilist energiat.
Hüpe – mitme spordiala koostisosa. Hüpatakse hoovõtuga või paigalt, ühelt või mõlemalt jalalt. Võisteldakse hüppe pikkuses (kergejõustik, suusah- d), kõrguses (kergejõustik), täpsuses (langevarjusport) või täiuslikkuses (vetteh-d, batuudih- d).
Meie kahekordses labürindis on käikude kogupikkus ca 20m. Labürint on mõeldud kõikidele julgetele lastele ja täiskasvanutele, kellele meeldib seigelda. Labürint – kr. Labyrinthos. Antiikajal paljude eksitavate keerdkäikudega hiigelhoone Kreeta saarel. Ülek. tähenduses – eksi- ja umbkäikude süsteem.
Silmade, nina ja suu piirkonna kaunistamine pigmenti sisaldava pastataolise või tahke ainega. Näomaalingut peetakse üheks iidsemaiks kunstivormiks.
Meie kasutame näomaalimisel Kryolan Aquacolori grimmivärve.
Eks suur ruum nõua monumentaalset kunsti. Nipi mängumaa ühel seinal on 4m pikkune päris klassitahvel. Abijoontel saab arvutada ja kirjutada. Tahvlile võib ka joonistada pilte või nautida lihtsalt joonte tõmbamist.
Möllates toodavad lihased kõvasti sooja. Laup läheb higiseks ja riided niiskeks. Siis ongi vaja kunstlikku jahutust. Nipis kasutatakse jahutamiseks puhumist.
Jahuti – keskkonna, eseme, seadme või muu objekti temperatuuri alandamine soojuse ärajuhtimisel soojuskandja (gaas, vedelik) kaudu.
Ajast aega on pisematele tulnud uni enne, kui suurtele. Nipis on 6V madalpingel
töötav elektrihäll, kus noorimad pidulised saavad kiikuda ja ritsikasirinat või
linnulauluga metsakohinat kuulata. Soovi korral sealsamas ka uneseriaali
vaadata.
Häll e. kätki Kasti- või korvikujuline liikuv voodike väikelapse magamakiigutamiseks. Ida- Eestis oli levinud vibu otsas rippuv, üles-alla kiikuv häll. Lääne-Eestis oli valdavaks põrandal kõigutatav jalashäll. 1930 aastate paiku asendus häll lapsevankri ja voodiga.
Ronimine arendab vaimu, hinge ja keha. Nipi Mängumaa statsionaarsel ronimisseinal võivad ennast proovile panna nii väikesed kui suured. Lisana on seinale paigaldatud ka ronimisredel, mida mööda on vallutanud kõrgusi vanaemad ja nende lapselapsed. Seinal on olemas täpselt samasugune julgestus, mida kasutavad mägedes alpinistid.
Julged võivad torni otsast julgestusköie abil ka alla hüpata. Noorimad hüppajad on olnud 4 aastased põnnid. Vanimateks on olnud vanaemad, kelle täpne vanus….täpne vanus…nojah, jäägu mõni asi saladuseks kah, eks!
Tünnisõit paneb pea ringi käima ja ajab südame läikima Nii arvavad paljud täiskasvanud. Aga lastele meeldib! Paljud suuredki ei pea paljuks tünnis keereldes noorpõlve meenutada.
Tünn e. tünder – puust puistainetenäite, näit. vilja, soola vm. mahuti.
Tallinna tünder = 3 tallinna vakka = u 127 l
Teate küll: Hämaravõitu, tossune ruum ja vilkuvad tuled. UV-valguses helendavad riided ja tümpsuv muusika. See ongi kuulus Nipi Disko. Võtke kaasa plaate oma lemmiklugudega!
Disko – meelelahutusasutus, kus tantsu saateks mängitakse salvestatud muusikat. Meeleolu luuakse ka valgusmuusika, pürotehnilise suitsu jm vahenditega. Esimesed püsidiskoteegid asutati 1960. aastail Prantsusmaal.
Olete ju märganud, kui kõrgel on lasteaialapse jaoks ukselingid ja aknalauad, rääkimata lülititest ja lagedest. Nipi on seesuguse ebaõigluse vastu.
Meil on tualettruum, kus laste mõõtu pole mitte üksnes sisustus, vaid ka uks ja lae kõrgus põrandapinnast!
Water Closet – Tualett. Hügieeniruum, kus on tavaliselt vesiklosett ja käte pesemise võimalus. Tualett võib olla ühendatud dushiruumiga.